"REH-MEDICA"
Centrum Rehabilitacji
03-982 Warszawa ul. Bohaterewicza 1
Godziny otwarcia: Pn.-Pt. 7:30 - 21:00, Sob. 7:30-13:00 tel. 22 673 27 53,  fax 22 673 27 54 Dodaj do ulubionych Napisz do nas
Jak leczymy:Created by MediaSoft

ŚWIATŁOTERAPIA

 Światłoterapia znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu. W naturalny sposób stymuluje regenerację na poziomie komórkowym.

Efekty biologiczne światła widzialnego (białe światło):

- Bezpośrednie działanie na
  strukturę i funkcje wszystkich
  krążących krwinek


- Niezbędna stymulacja procesów wzrostowych i tym samym podziałów
  komórkowych (czynniki wzrostu)
- Poprawa mikrokrążenia
- Poprawa transportu tlenu i funkcji transportowych krwi
- Produkcja czynników przeciwzapalnych we krwi
- Działanie antybakteryjne dzięki niebieskiej części widma światła
- Modulacja systemu immunologicznego
- Modulacja aktywności komórkowej, szczególnie leukocytów
- Modulacja systemu psychoneuroimmunologicznego
- Modulacja systemu hormonalnego

Leczeniu podlegają nie bezpośrednio choroby i zranienia, to raczej własne procesy regeneracyjne zostają uaktywnione dzięki światłu. W ten sposób wspomaga się organizm, by odyzskał równowagę w naturalny sposób.
Terapia świetlna jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia. Poprawę stanu ogólnego można stwierdzić niekiedy już po krótkim czasie - bez stosowania leków i bez działań ubocznych. Terapia światłem widzialnym (385-780 nm) bez promieni UV i podczerwieni jest w pełni bezpieczna.
Wykonujemy także zabiegi koloroterapii. Kolorowe światło ma silny wpływ na organizm człowieka przywracając równowagę i działając antystresowo. Sukces koloroterapii można wyjaśnic w ten sposób: choroba jest wyrazem braku pewnych częstotliwości (drgań) w komórkach jednego lub więcej organów. Odpowiadają one falom widma kolorowego. Jeśli uzupełni się ten niedobór drgań poprzez naświetlenie barwą, brak ten zostanie wyrównany, a sprawność organu wzrasta.

Co leczymy:
Pomoz Arturowi stanac na nogi!
Kwatery w Zakopanem